هیتر روغن داغ ( Oil heter )

مقدمه

اویل هیتر های ساخته شده طرح اویل هیترهای H.T.T آلمان بوده . و با خرید تعداد انبوه اویل هیتر از آن شرکت انتقال تکنولوژی هم صورت گرفته و از سال 1372 تا امروز تولید اویل هیتر ها جهت مصارف گرمکن مخازن قیر کارخانه های آسفالت استفاده گردیده .

کوره
کوره اویل هیتر جهت مصرف بهینه انرژی با رفت و برگشت گازهای گرم در سه مرحله ( مانند شکل فوق ) ماندگاری گازهای گرم در داخل کوره به حداکثر رسیده و راندمان انتقال حرارت افزایش یافته. درب کوره از بتون نسوز مقوم در برابر حرارت بوده و بدنه نیز عایق شده با پشم سنگ سیم دار مقاوم تا 600 درجه و روکش آلومینیومی جهت کاهش پرت حرارتی. کویل هیتر کویلها از لوله مانسمان و با توجه به ظرفیت حرارتی در دو رول مجزا ساخته شده و پس از تست و تایید به هم متصل می گردند و در کوره نصب میگردد.

پمپ روغن حرارتی
پمپ روغن هیتر وارداتی از آلمان دارای سیل آبندی حرارتی تا 350 درجه و تولید شرکت speck میباشد .
پمپ تزریق روغن
جهت سهولت تزریق روغن یک پمپ دنده ای کوپله شده با موتور اروپایی همراه با منبع ذخیره روغن در سیستم تعبیه شده است.
طراحی مجموعه اویل هیتر شامل : شاسی ، کوره ، پمپ روغن داغ ، منبع انبساط ، تله آبگیر ، مشعل ، پمپ تزریق ، منبع ذخیره روغن ، شیر آلات ترموستاتیک و معمولی ، صافی ، و تابلوی کنترل دیجیتال و ...... که در شکل های بالا نشان داده شده است . توان حرارتی اویل هیتر ها و ابعاد آنها بنا به نیاز طراحی از 200 هزار تا دو میلیون کیلو کالری در ساعت میباشد .