همزن

اصلاح خواص قیر
قیر بعنوان یک ماده مصرفی در صنایع مختلف به ویژه راه و ساختمان از اهمیت و جایگاه خاصی برخوردار است. خصوصیات ویژه ار جمله انعطاف پذیری، آب گریزی و قیمت نسبتا ارزان، آنرا نسبت به دیگر مصالح برتری داده است. این ماده علی رغم سهم کم در نسبت توده آسفالتی (حدود 4 تا 6 درصد)، در استحکام و پایداری پوشش جاده در مقابل عوامل فرسایشی نقش مهمی دارد و در نتیجه ، هر گونه بهبود خواص قیر، در نهایت به بهبود عملکرد رویه راه خواهد انجامید. وقتی قیر با کاهش دما مواجه می شود، اعمال بارهای سنگین موجب افزایش ترک و برعکس، با افزایش دما رویه اسفالتی تغییر شکل داده و شیارشدگی و چین خوردگی پیدا می کند. ضعف عمده قیرها شامل حساسیت بالا، خاصیت الاستیسیته کم، محدود بودن دامنه سرویس دهی از نظر دما، مقدار مقاومت و بسیاری موارد دیگر است. اصلاح خواص قیر باعث بالا رفتن کیفیت قیر و افزایش عمر سرویس دهی مخلوط اسفالتی شده و در نتیجه هزینه های نگه داری و مرمت پوشش بنحو چشمگیری کاسته خواهد شد و حتی از بعضی مشکلات زیست محیطی کاسته می شود. بطور کلی افزودنی ها به موادی اطلاق می شوند که در زمان تهیه آسفالت به مخلوط قیر اضافه می شوند و افزودن این مواد بهبود مشخصات فنی آسفالت را در بر خواهد داشت. یکی از بهترین افزودنی ها که نقش موثری که نقش موثری در اصلاح خصوصیات محصول دارد پلیمر است

اصلاح قير به صورت فيزيكي
عبارت است از مخلوط كردن قير با افزودني به صورت فيزيكي تا كاملاً همگن شوند. در اين روش مشكلات روش شيميايي وجود ندارد ونتايج حاصل ازآن در اصلاح خواص قير كاملاً رضايت بخش است .

اصلاح آسفالت
براي اضافه كردن افزودني به آسفالت دو روش وجود دارد . روش اول اضافه كردن افزودني در هنگام ميكس شن و ماسه و قير است . روش دوم اضافه كردن افزودني به قير و پس از همگن شدن ، ميكس با شن و ماسه .به دليل همگن شدن و اختلاط بهتر افزودني با آسفالت ، روش دوم در تهيه رويه هاي آسفالتي نتايج رضايت بخش تري دارد .
همزن قير و افزودني ( Bitumen & Additive Mixer )
مشخصات كلي همزن
* حجم خالص ميكس :34 متر مكعب
* ارتفاع كل با متعلقات :10.2 متر
* ارتفاع مخزن : 5.7 متر
* قطرمخزن : 2.86 متر
* درجه حرارت استارت ميكس : 130 درجه سانتيگراد
* توان موتور گيربكس : 22 كيلووات
* تعداد فولوترهاي نصب شده دربدنه مخزن :2 دستگاه
* تعداد ترموكوبلهاي نصب شده دربدنه مخزن : 2 دستگاه
* تعداد رديف هاي پره: 3 رديف

استراكچر ، ريل و جرثقيل : جهت تسهيل سرويس موتور و قسمت ياتاقان بندي و پره ها اين استراكچر، ريل و جرثقيل تعبيه شده است .
درب بالا مخزن شامل : ورودي افزودني و دريچه بازديد

فلوتر هاي نصب شده در بدنه : جهت كنترل سطح و فرمان به پمپ و الكتروگيربكس 2فلوتردر بالاي مخزن نصب شده است .
ترموكوپل هاي نصب شده در بدنه : جهت ايمني و كنترل دما و فرمان دادن به گيربكس دوترموكوپل در بدنه مخزن تعبيه شده است.


لوله كشي و ورودي و خروجي هاي ته مخزن :
لوله كشي به گونه اي طراحي شده است كه اولاً قابليت سيركوله شدن جريان قير و ثانياً پر و خالي كردن مخزن با يك پمپ امكانپذير باشد.