0%

همزن قیر و افزودنی

اصلاح خواص قیر
قیر بعنوان یک ماده مصرفی در صنایع مختلف به ویژه راه و ساختمان از اهمیت و جایگاه خاصی برخوردار است. خصوصیات ویژه ار جمله انعطاف پذیری، آب گریزی و قیمت نسبتا ارزان، آنرا نسبت به دیگر مصالح برتری داده است. این ماده علی رغم سهم کم در نسبت توده آسفالتی (حدود ۴ تا ۶ درصد)، در استحکام و پایداری پوشش جاده در مقابل عوامل فرسایشی نقش مهمی دارد و در نتیجه ، هر گونه بهبود خواص قیر، در نهایت به بهبود عملکرد رویه راه خواهد انجامید. وقتی قیر

با کاهش دما مواجه می شود، اعمال بارهای سنگین موجب افزایش ترک و برعکس، با افزایش دما رویه اسفالتی تغییر شکل داده و شیارشدگی و چین خوردگی پیدا می کند. ضعف عمده قیرها شامل حساسیت بالا، خاصیت الاستیسیته کم، محدود بودن دامنه سرویس دهی از نظر دما، مقدار مقاومت و بسیاری موارد دیگر است. اصلاح خواص قیر باعث بالا رفتن کیفیت قیر و افزایش عمر سرویس دهی مخلوط اسفالتی شده و در نتیجه هزینه های نگه داری و مرمت پوشش بنحو چشمگیری کاسته خواهد شد و حتی از بعضی مشکلات زیست محیطی کاسته می شود. بطور کلی افزودنی ها به موادی اطلاق می شوند که در زمان تهیه آسفالت به مخلوط قیر اضافه می شوند و افزودن این مواد بهبود مشخصات فنی آسفالت را در بر خواهد داشت. یکی از بهترین افزودنی ها که نقش موثری که نقش موثری در اصلاح خصوصیات محصول دارد پلیمر است

 

اصلاح قیر به صورت فیزیکی
عبارت است از مخلوط کردن قیر با افزودنی به صورت فیزیکی تا کاملاً همگن شوند. در این روش مشکلات روش شیمیایی وجود ندارد ونتایج حاصل ازآن در اصلاح خواص قیر کاملاً رضایت بخش است .

اصلاح آسفالت
برای اضافه کردن افزودنی به آسفالت دو روش وجود دارد . روش اول اضافه کردن افزودنی در هنگام میکس شن و ماسه و قیر است . روش دوم اضافه کردن افزودنی به قیر و پس از همگن شدن ، میکس با شن و ماسه .به دلیل همگن شدن و اختلاط بهتر افزودنی با آسفالت ، روش دوم در تهیه رویه های آسفالتی نتایج رضایت بخش تری دارد .

 

همزن قیر و افزودنی ( Bitumen & Additive Mixer )
مشخصات کلی همزن
* حجم خالص میکس :۳۴ متر مکعب
* ارتفاع کل با متعلقات :۱۰.۲ متر
* ارتفاع مخزن : ۵.۷ متر
* قطرمخزن : ۲.۸۶ متر
* درجه حرارت استارت میکس : ۱۳۰ درجه سانتیگراد
* توان موتور گیربکس : ۲۲ کیلووات
* تعداد فولوترهای نصب شده دربدنه مخزن :۲ دستگاه
* تعداد ترموکوبلهای نصب شده دربدنه مخزن : ۲ دستگاه
* تعداد ردیف های پره: ۳ ردیف

 

استراکچر ، ریل و جرثقیل : جهت تسهیل سرویس موتور و قسمت یاتاقان بندی و پره ها این استراکچر، ریل و جرثقیل تعبیه شده است .
درب بالا مخزن شامل : ورودی افزودنی و دریچه بازدید

 

فلوتر های نصب شده در بدنه : جهت کنترل سطح و فرمان به پمپ و الکتروگیربکس ۲فلوتردر بالای مخزن نصب شده است .
ترموکوپل های نصب شده در بدنه : جهت ایمنی و کنترل دما و فرمان دادن به گیربکس دوترموکوپل در بدنه مخزن تعبیه شده است.

لوله کشی و ورودی و خروجی های ته مخزن :
لوله کشی به گونه ای طراحی شده است که اولاً قابلیت سیرکوله شدن جریان قیر و ثانیاً پر و خالی کردن مخزن با یک پمپ امکانپذیر باشد.